אודות הבדיקה

בעידן הטכנולוגי המתקדם, כיום ניתן לבחון את הסרטן ברמה המולקולארית. קאריס מולקולאר אינטליג'נס ®Caris Molecular Intelligence הוא השירות הראשון מסוגו לבניית פרופילים מולקולארים של גידולי סרטן סולידיים. פרופיל הגידול המותאם אישית, מספק לרופא שלך מידע שמסייע בגיבוש תכנית הטיפולים שלך.

ידוע כיום, כי מיפוי גנומי בלבד (זיהוי הגנים האחראים להתפשטות הגידול הסרטני הנקרא בדיקת ריצוף גנטי עמוק NGS/Next Generation Sequencing) אינו מספיק בכדי למצוא טיפול מותאם אישית עבור הגידול הסרטני שלך. על כן, עדיפה בדיקה מולקולארית מקיפה, המסייעת בהכוונת דרכי טיפול בהתאמה אישית, על-פי המאפיינים הגנומים והביולוגים היחודיים לגידול שלך. בעזרת ניתוח מקיף של המידע הגנומי והביולוגי המתקבל מדגימת הגידול שלך, הבדיקה המולקולארית קאריס מולקולאר אינטליג'נס ®Caris Molecular Intelligence מוצאת את “טביעת האצבע” המולקולארית של הגידול שלך. "טביעת האצבע" נבנת באמצעות זיהוי של ביומרקרים בגידול שלך, ברמת החומר הגנטי (רנ"א ו-דנ"א) וברמת החלבונים בגידול, אשר מספקים מידע רב ומקיף בנוגע ליכולתו של הגידול להגיב לתרופות או ניסויים קליניים ספציפיים.

המילה "ביומרקרים" עשויה להתייחס לשלל תרכובות שונות בגוף, אשר מעידות אודות בריאותך. כאשר אנשים מתייחסים לביומרקרים של הסרטן, הם מתכוונים בדרך כלל לחלבונים, גנים ומולקולות נוספות ברמה הגנטית והמולקולארית, אשר משפיעים על אופן צמיחתם של התאים הסרטניים, האופן שבו הם מכפילים את עצמם והאופן שבו הם מגיבים לתרכובות אחרות שמצויות בגוף.

®Caris Molecular Intelligence קאריס מולקולאר אינטליג'נס, משלבת בדיקות מעבדה מקיפות עם מחקרים קליניים/הוכחות בנוגע לביומרקרים, במטרה לסייע לרופאים בעת ההערכה של אפשרויות פוטנציאליות של טיפול תרופתי או ניסויים קליניים. עבור כל מטופל מופק דו"ח של ®Caris Molecular Intelligence, אשר יכול לסייע לרופא להתאים אישית את הטיפולים והמחקרים הספציפיים לסרטן/גידול שמהם אתה סובל.

רפואה מותאמת אישית

®Caris Life Sciences קאריס, הינה החברה החלוצה בהבנה המולקולארית של הסרטן, המגשימה את ההבטחה של רפואה מותאמת אישית דרך איכות וחדשנות.

®Caris Molecular Intelligence קאריס מולקולאר אינטליג'נס, הינה פלטפורמה מולקולארית מקיפה ביותר הבונה את פרופיל הגידול ומאפשרת בכך התאמה אישית של אפשרויות טיפול וחושפת תובנות מולקולאריות חדשות באמצעות חקירה מקיפה של החומר הגנטי (רנ"א, דנ"א) וחלבונים חשובים.

הפלטפורמה המולקולארית של קאריס ®Caris Molecular Intelligence עושה שימוש בטכנולוגיות מרובות בכדי לפענח סרטן. הטכנולוגיה מאפשרת לצוות המדיאלי שלנו להבין יותר את הביולוגיה של הגידול – ולכן מסייעת לנו לעזור לאונקולוגים לתכנן טוב יותר את האסטרטגיה הטיפולית שלהם.

אנו בקאריס מבצעים בדיקות רבות ומגוונות המהוות את הבסיס לרפואה מותאמת אישית בסרטן. אנו נסייע למצוא לך תרופות ומחקרים קליניים המתאימים ספציפית לגידול ממנו אתה סובל. התרופות כוללות כימותרפיה, אימונותרפיה. האימונותרפיה, מבוססת על רפואה מותאמת אישית לטיפול בסרטן. קאריס מולקולר אינטליג'נס, הינה בדיקה מקיפה שמאתרת את הביומרקרים (סמנים בגידול) להתאמה גם של אימונותרפיה (כגון קיטרודה Keytruda, אופדיבו Opdivo, וירבוי Yervoy), באמצעות בדיקות מרובות. באמצעות בדיקת הגנים, הבדיקה מאתרת עומס גנים TML וחוסר יציבות גנומית MSI, מדדים בגידול, המסייעים לנבא האם החולה יגיב לאימונותרפיה. בנוסף מתבצעות בדיקות של החלבונים בגידול. אמונוהיסטוכימיה (IHC), הקובעת את רמת הביטוי של חלבונים, כוללת גם בדיקת PD-L1 להתאמת אימונותרפיה.

 

הטכנולוגיות לבניית "טביעת האצבע" המולקולארית של הגידול שלך הנן:

  • אימונוהיסטוכימיה (IHC): קובעת את רמת הביטוי של חלבונים. כולל בדיקת PD-L1 להתאמת אימונותרפיה.
  • in situ Hybridization: מזהה מחיקות גן, הגברות, טרנסלוקציות והתכה.
  • ריצוף הדור הבא (NGS): הוא ריצוף גנטי עמוק ביותר, הבודק 592 גנים בעומק כיסוי של 750X. הבדיקה בוחנת במהירות ואף מעבר לכך מזהה מוטציות דנ"א (DNA), וריאציות של מספר עותקים בשילובי גנים בגנום. עומק הכיסוי הגבוה מאפשר רגישות זיהוי גבוהה ביותר של וריאציות ברצף הגנומי. בבדיקות עם עומק קריאה נמוך מ-500X, קיים סיכוי שלא יזהו מוטציות הקיימות בגידול. הריצוף כולל גם בדיקת חוסר יציבות גנומית MSI וגם בדיקת עומס גנים TML להתאמת אימונותרפיה.
  • רצף סנגר: בוחן גדילי הדנ"א לזיהוי מוטציות על ידי ניתוח רצף רציף ארוך
  • רצף Pyro: מזהה ומכמת מוטציות, מתילציה, וכו' באמצעות רצף בסינתזה.
  • תגובת שרשרת פולימראז כמותי (qPCR): מעצים ומכמת מולקולת DNA ממוקדת.
  • ניתוח שבר (FA / Frag Analysis): מזהה שינויים ב-דנ"א  או רנ"א כדי לציין את נוכחותו או היעדרו של סמן גנטי.

יתרון מכריע לחולים – תועלת קלינית מוכחת

מחקרים ממשיכים להפגין את התועלת הקלינית של הפלטפורמה המולקולארית, רבת הטכנולוגיות והמקיפה של קאריס ®Caris Molecular Intelligence או בקיצור CMI.

מחקרים קליניים ממשיכים להפגין את התועלת הקלינית של מציאת טביעת האצבע המולקולארית עם הפלטפורמה המולקולארית לאבחון סרטן של קאריס מולקולאר אינטליג'נס (CMI). התועלת הקלינית באה לידי ביטוי בסיוע לרופא בבחירת טיפולים בעלי יעילות קלינית וההשפעה החיובית על ההישרדות הכללית (OS) של חולי סרטן.

שני מחקרים, אחד שנערך על קבוצה גדולה של חולים הסובלים מסרטן "עקשן", גרורתי, או נדיר בשנת 2015 והשני על קבוצה של חולי סרטן השחלות בשנת 2014, הראו כי חולים שטופלו על פי המלצות הפלטפורמה המולקולארית לאבחון סרטן של קאריס CMI, זכו לעוד שנת אחת של הישרדות וקבלו פחות תרופות (הימנעות מרעילות פוטנציאלית והימנעות מעלות נוספת של טיפול), לעומת חולים שלא טופלו על פי המלצות CMI.

נשמח לסייע בכל שאלה
התקשרו או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם במהרה
חייגו עכשיו:
לחצו כאן לחיוג:
09-8805077